• persembe@persembe.com

BORSADA ADIM ADIM

Stratejiler ve Kazanmanın Psikolojisi
Nisan 2023
284 sayfa

“Borsaya para ile girilmez bilgi ile girilir.”

Borsadaki 13 yıllık emek ve ekran karşısında geçirdiğim 40.000 saatte edindiğim tüm bilgi ve tecrübelerimi en ince detaylarına kadar anlatmaya çalıştım bu kitapta. Yatırımcı psikolojisi ve stratejilere, temel analiz ve teknik analizin en önemli kısımlarına değindim. Trade yaparken neleri nasıl yapmanız gerektiğini hiçbir borsa bilgisi bilmeyenin bile anlayabileceği en sade dille anlatmayı amaçladım.

Bu kitap ile öncelikle kaybetmemeyi öğreneceksiniz. Bilgisizce borsaya girenlerin hayatları gece gibi karanlık olmuştur. Amaç borsada hep gündüzü yaşamanız. Kazanmanın dayanılmaz hafifliğini hissedeceksiniz. Kazanmanın tüm sırlarını, borsanın psikolojik işkencesine karşı direnmenin yollarını, hiç kimseye muhtaç olmadan doğru hisse seçmenin rahatlığını öğreneceksiniz. Aldığınız hisselerden sonra geceleri rahat uyuyacaksınız. Kendinize güvenecek ve stressiz bir şekilde yatırımınızın tadına varacaksınız. Bu arada kendinizi geliştirecek, kendi kurallarınızı rahatlıkla koyacak ve böylece borsanın tadını çıkaracaksınız.

Son olarak çok açık ve net kendimden emin olarak şunu söylemek istiyorum ki,

Borsaya para ile değil önce bu kitabı okuyarak girmelisiniz…

İÇİNDEKİLER

1. Borsada Al-Sat Yapmadan Önce Nerede ve Nasıl Hesap Açmalıyız?
2. Borsanın Temel Amacı Nedir?
3. Hisse Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar
4. Hisse Senedi Alırken Yapılması Gereken Stratejiler ve Püf Noktalar
5. Çevrenin Olası Negatif ve Poizitif Etkileri
6. Manipülasyon, Spekilasyon ve Aralarındaki Farklar
7. Borsa ve Kriz
8. Sosyal Medyada Dönen Dolaplar
9. Psikolojik Hazırlık
10. Temel Analiz ve Bilanço Değerlendirmesi
11. Teknik Analiz
12. Temel Analiz ve Ucuz Hisse  Tespiti, Detaylı Analtım
13. CDS ve PMI Nedir? Nasıl Yorumlanmalıdır?
14. Kanal Destek ve Dirençleri

KİTAPTAN BİR ALINTI

Son yıllarda forumların yerini twitter aldı. Çok daha hızlı bir erişim ile soru-cevap şeklinde sohbetlerde burada bolca hisse pazarlanmaktadır. Özellikle sahte isimlerle açılan hesaplar üzerinden yatırımcılar aldatılmaya çalışılmaktadır. Sizler, kaçacak, 5-10 misli yapacak hisseleri yazarlar. Oysa öncelikle şunu bilmelisiniz ki bu kadar değerli bir bilgi asla paylaşılmaz. Çünkü bu bilgi paylaşıldığında (gerçek olduğunu varsayalım) ya o hissede hedef fiyat çok daha düşer ya da zaman çok uzar. Çünkü bu hisselerin hızlıca yükselebilmesi için önüne satış gelmemesi gerekiyor. Yani spekülatör hisseyi kaldırırken karşısına satışa lotların çıkmasını istemez. Çünkü az sermaye ile çok daha fazla bir yükseliş yapmak isteyecektir. Eğer her kademede satış gelirse bu hisse gidemez. O yüzden gerçekten bu işten anlayan bir kimse asla size böyle bir hisseyi paylaşmaz!