• persembe@persembe.com

BAŞARI BİR YOLCULUKTUR

Eylül 2020
278 sayfa

“Tek saniyesi dahi heba edilemeyecek kıymette bir armağandır yaşam. Edilgen değil etken,rastgele depil anlamlı bir yaşam.tercihten öte, varoluşa sorumluluktur. Yücel Uygun,  başarıyı bir sonuç değil bir taş ustası inceliğiyle işlenmesi gereken bir süreç olarak anllattığı Başarı Bir Yolculukturkitabında anlamlı bir yaşamın anahtarlarını sunuyor.”
Evrim Kuran, Dinamo Danışmanlık – Kurucu Ortak

“Bilgiçlik taslarından bilgiyi paylaşan,önemli noktaların altını pekiştirerek çizen,dolambaçlı yollara sapmadan basitçe ve açıkca değerler sistemini tanımlayan, sadece iş başarısına değil, yaşam başarısına odaklanan faydalı bir kitap elinizdeki. Hedef koymak isteyenler, değerleri işe katarak düşünce ve duyguları zenginleştiren bu rehberi keyifle okuyacaklar.”
Ebru Tuay, 
Psikoterapist, Eğitmen

“Başarı uzun bir yolculuktur… Her yolculuğun bir hikayesi, belli bağlı uğrak yerleri, tebessümü, hüznü, en önemlisi de izi vardır insan hayatında… Başarı kriterlerinin sürekli değişiklik göstereceği gelecek koşullarında dahi, çalışanların/işletmelerin etkili iletişim sanatına sahip olmaları ve duygusal zeka kavramı, önem sıralamasında ilk maddelerde yerini koruyacaktır. Yücel Uygun, iş yaşamınındaki sürdürülebilir başarının temelini oluşturan konuları akılcı bir üslup ile kaleme almış olduğu bu eserinde, hayatın içerisinden aldığı yaşanmışlıkları, doğal,samimi ve cesaret verici şekilde paylaşıyor.”
Öğretim Üyesi, Dr. Rahmi İncekara

Tesadüf sandığımız hiçbir başarı, aslında tesadüf değildir. Yücel Uygun’un kitabını satır satır okurken, hep bu cümle geçti aklımdan. Duygusal zeka, duygu yönetimi, öfke/dürtü kontrolü, ne istediğini bilmek, işaretleri doğru okumak ve yaşam yolculuğunda koşarken arada yavaşlatıp nefes almak,sandığımız kadar zor değilmiş. Bu kitap, hem hayatının duayenlerinin hem de kariyerinin herhangi bir noktasında bulunanların çok işine yarayacak gerçek bir bilgi kaynağı.”                                                                                                               
Bahar Akıncı,
Seyahat Yazarı

“Çalışanların veya şirketlerin ikna, satış, liderlik ve iletişim konularındaki gücü, sürdürülebilir başarılar elde etmenin ön koşuludur. Bu kitap, bu dört konuyu anlaşılır ve yalın bir dille okuyucuya aktarıyor. Ayrıca ‘içsel motivasyon, başarı ve yaşamam ilişkin birçok konu da bu kitanın içinde yer alıyor.”
Prof. Dr. Arman T. Tevfik

. . . . . . .

İÇİNDEKİLER

Ön Söz
Başarı ve Motivasyon Üzerine
İkna ve Satış Gücü
Liderlik ve Satış Yönetimi
Müşteri İlişkileri
Yaşama Dair
Son Söz
Kaynaklar
40 Yaş Manifestosu

. . . . . . .

KİTAPTAN BİR ALINTI

Beden dili konusunda dikkat edilmesi gerek diğer birkaç detay aşağıdaki gibidir…

. Müşterinin direkt olarak karşısına oturmamak (90 derecelik açıda bulunmak)
. Konuşurken eli yüz kısmına götürmemekk
. Müşterinin masasına el/kol dayamamak
. Görüşmede bacak bacak üstüne atmamak
. Kapıya yakın veya koltuğun ucuna oturmamak (güvensizlik belirtisidir)
.Yorgun, donuk, isteksiz veya ifadesiz görünüm sergilemek…