Danışmanlık

VADELİ İŞLEMLER – DANIŞMANLIK

Kur, faiz ve mal fiyatı riski taşıyanlar

Günümüzün hızlı ve devamlı değişen sermaye, döviz, faiz ve ham madde piyasalarında hemen her ithalatçı, ihracatçı, üretici ve sanayici artık kadere bırakılamayacak önem ve miktarlarda riskler taşıyor.  Enerjiden, değerli ve sanayi metallerine, armartörlerden tekstilcilere kadar tüm sektör ve kurumları kapsayacak 25 yıllık birikimimizle risk yönetimi ve strateji hazırlama ve uygulama alanında Türkiye’nin en eski ve en deneyimli hizmeti burada!

Kur, faiz ve mal fiyatı riski taşıyanlar

Küresel ve yerel piyasaların aşırı dalgalı (volatil) ve öngörülemez olduğu bu çalkantılı zamanlarda devamlı oynayan kurlara, mal fiyatlarına ve faiz oranlarına karşı hem ülkemizde hem de yurt dışında güvenle yararlanılabilecek kurum ve ürünler artık var. Birçok kurum bu ürünlerin varlığından ve ne kadar az maliyetle yapılabileceğinden habersiz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Bu tür ürünleri kullanarak söz konusu risklerden talep ettiğiniz seviyede korunma sağlamak için birlikte strateji hazırlıyor, gerekli enstrümanları belirliyor ve en hesaplı / en güvenli kurumla çalışmanızı sağlıyoruz.

Nasıl işliyor?

İlk önce firmanızın durumunu analiz ediyor, taşınan kur/faiz/mal riskini ve vadesini belirliyor ve firma yönetiminin risk iştahını da göz önünde bulundurarak firmaya özel bir koruma yöntemi geliştiriyoruz.  Daha sonra buna uygun enstrümanı çalıştığımız bankalardan fiyatlandırarak müşterilerimize sunuyoruz.

Avantajları

Bankalar nezdinde bulunması gereken kredi limiti kısıtını asgariye indiriyor veya yok
ediyoruz!

Teminat gereksinimini asgariye indiriyor veya yok ediyoruz!

Geliştirdiğimiz hedging stratejisinde riski bertaraf ederken potansiyel kârdan tamamen
feragat etmiyor, lehte piyasa hareketlerinden de faydalanacak oyun plânları
oluşturuyoruz!

Spekülasyon değil, hedging ve risk yönetimi yapıyoruz!

İşlem maliyetlerini son derece düşük seviyelere indiriyoruz!

Risk yönetimini bir defaya mahsus veya devamlı bir süreç olarak işletebiliyoruz!

Karşı taraf her zaman için saygın bir banka olduğu için kredi riskini sıfıra indiriyoruz!

Talep ettiğiniz miktarda korunma sağlayabiliyoruz!